اعتراض دانشجویان دو دانشگاه به کیفیت غذای دانشجویی
نویسنده : ، موضوعات : گوناگون ، 5 ماه پیش ارسال شده

به گزارش پاساژ ایرانی:دانشجویان دانشگاه‌های صنعتی شاهرود و فرهنگیان گرگان (آموزش و پرورش) در اعتراض به مشکلات صنفی به ویژه وضعیت نامناسب سلف و کیفیت غذای دانشجویی دست به تجمع اعتراضی زده و خواستار پاسخگویی مسئولان و رفع مشکلات صنفی خود شدند.

طی چند روز گذشته تصاویری از تجمع اعتراضی دانشجویان دو دانشگاه صنعتی شاهرود و فرهنگیان گرگان در فضای مجازی منتشر شده است که در آن دانشجویان به وضعیت نامناسب سلف دانشجویی و برخی مشکلات صنفی دیگر در مقابل دفتر ریاست دانشگاه تجمع و خواستار سیدگی مسئولان دانشگاه و ارتقای کیفیت غذای دانشجویی شدند.

در این اعتراضات دانشجویان در واکنش به بی توجهی مسئولان دانشگاه به خواسته‌های آنها در مقابل دفتر ریاست دانشگاه بست نشسته و اعلام نمودند تا زمان پاسخگویی مسئولان به اعتراض خود ادامه خواهند داد.

در همین رابطه نبی‌الله رجانی معاون هماهنگی دانشجویی دانشگاه فرهنگیان گرگان در گفت و گو با ایسنا، به تشریح جزئیات اعتراض دانشجویان این دانشگاه به تغذیه این دانشجویان پرداخت و افزود: از مجموع ۵۷۰ دانشجوی دانشگاه فرهنگیان گرگان، تنها ۱۰۰ نفر از دانشجویان در حرکتی آرام و بدون سر و صدا در اعتراض به منوی تغذیه، سینی‌های غذای خود را دریافت نکردند که البته این اعتراض آن‌ها بدون واکنش و حاشیه به زودی به اتمام رسید.

وی در ادامه تصریح کرد: اعتراض دانشجویان دانشگاه‌  فرهنگیان گرگان به کیفیت غذا نبود، بلکه آن‌ها به نوع منوی تغذیه اعتراض داشتند که خوشبختانه این خواسته دانشجویان بلافاصله از سوی مسئولان مورد بررسی و با پاسخ مثبت مواجه شد.

معاون هماهنگی دانشجویی دانشگاه فرهنگیان گرگان تاکید کرد: متاسفانه برخی از اعتراض دانشجویان دانشگاه، بهره‌برداری‌های سیاسی کرده و شیطنت‌هایی را در فضای مجازی انجام دادند، به طوری که شورای صنفی این دانشگاه با صدور بیانیه‌ای اعتراض را حق قانونی دانشجویان دانسته و هر نوع بهره‌برداری از این اعتراضات را محکوم کردند.

کمک ۶۵۰ میلیونی صندوق رفاه به سلف دانشگاه شاهرود

در ادامه دکتر فریبرز سجادی معاون امور دانشجویان صندوق رفاه دانشجویان در گفت و گو با ایسنا، به نقش این صندوق در حوزه تغذیه دانشجویان دانشگاه‌ها اشاره کرد و گفت: صندوق رفاه دانشجویان در عرصه تغذیه دانشجویان نقش سیاست‌گذاری، نظارتی و حمایتی ایفا می‌کند و این نقش نیز در راستای بهبود وضعیت تغذیه دانشجویی صورت می‌گیرد و در همین رابطه نیز صندوق طرحی تحت عنوان رتبه‌بندی دانشگاه‌ها براساس خدمات تغذیه‌ای قرار دارد را در دستور کار قرار داده است.

وی در ادامه به جزئیات طرح رتبه‌بندی دانشگاه‌ها براساس خدمات تغذیه‌ای اشاره کرد و گفت: اجرای این طرح در سال ۹۵ آغاز شد و در نیمه اول امسال نتایج آن نیز اعلام می‌شود که براساس آن دانشگاه‌ها در زمینه تغذیه‌ای رتبه‌بندی خواهند شد.

معاون امور دانشجویان صندوق رفاه دانشجویان وزارت علوم خاطرنشان کرد: فضای محیطی، تجهیزات آشپزخانه‌ای، بهداشت فردی و محیطی، تخصص نیروی انسانی، سیستم‌های کنترل و برون سپاری به بخش خصوصی یا غیره از جمله شاخص‌هایی است که در بحث رتبه‌بندی آشپزخانه‌ دانشگاه‌ها مورد توجه قرار گرفته است. در واقع هدف از اجرای این طرح،‌ دستیابی به جمع‌بندی در خصوص شرایط دانشگاه‌ها از لحاظ وضعیت تغذیه دانشجویی است.

وی همچنین از کمک ۶۵۰ میلیونی صندوق رفاه دانشجویان به سلف دانشگاه صنعتی شاهرود اشاره کرد و گفت: این دانشگاه طی سه سال گذشته علاوه بر یارانه مواد غذایی دریافتی از دولت، مبلغ ۶۵۰ میلیون تومان از صندوق به صورت حمایتی دریافت کرده است که ۳۵۰ میلیون آن در سال گذشته به این دانشگاه پرداخت شد.

دکتر سجادی خاطرنشان کرد: رعایت نکات ایمنی، استانداردها و سلامت غذای دانشجویی در حوزه اختیارات معاونت دانشجویی دانشگاه‌ها است که ملزم به رعایت آن هستند.

منبع: ایسنا

تمامی حقوق مطالب برای وبسایت پاساژ ایرانی محفوظ است و هرگونه کپی برداری بدون ذکر منبع ممنوع و شرعا حرام می باشد.
تمامی حقوق مطالب برای وبسایت قدرت گرفته از : بک لینکس